5 سایت آموزش تایپ ده انگشتی و سریع فارسی و انگلیسی

در این قسمت به معرفی 5 سایت ایرانی آموزش آنلاین تایپ ده‌انگشتی فارسی و انگلیسی همراه با تمرین و تست سرعت تایپ (بدون هیچ گونه تبلیغات و یا رتبه‌بندی) می‌پردازیم.

شما می‌توانید برای یادگیری تایپ ده‌انگشتی فارسی، انگلیسی و اعداد و یا تقویت مهارت تایپ و سرعت بخشیدن به آن از یکی از سایت‌های معرفی‌شده استفاده نمائید.

فقط توجه داشته باشید برای تقویت مهارت تایپ پس از آموزش رکن اصلی در تقویت سرعت و مهارت تایپ تمرین و ممارست می‌باشد.

ویراست‌من ویراستار خوب من!

اگر می‌خواهید متن فارسی را بدون غلط تایپ کنید حتما افزونه ورد ویراستار ویراست‌من را نصب کنید.

1. تایپکده (typekadeh.com)

هم اکنون آموزش‌های این سایت به صورت کاملاً رایگان می‌باشد و برای بهره‌مندی از آن الزامی به ثبت‌نام نیست. فقط برای دوره‌های تکمیلی تایپ که برای حرفه‌ای شدن در تایپ است، باید اقدام به ساخت حساب کاربری و خرید اشتراک نمود.

دوره تکمیلی تایپکده در جهت تقویت دقت و سرعت تایپ ده‌انگشتی فارسی و انگلیسی و تکمیل دوره رایگان تایپ ده‌انگشتی قرار گرفته که شامل افزایش مهارت سرعت و دقت، بازی، کلمات رایج و مشابه و نشانه‌هاست.

معرفی_سایت_تایپکده_سایت_آموزش_آنلاین_تایپ_ده_انگشتی_فارسی_و_انگلیسی_به_همراه_تمرین_توسط_ویراستار_ویراست‌من

تایپکده

2. تایپو (typeo.top)

هر یک از دوره‌های آموزشی این وب سایت شامل چند درس ابتدایی رایگان می‌باشد که بدون ثبت‌نام در سایت هم می‌توان از آن بهره برد و برای ادامه آموزش و یادگیری بقیه دروس نیاز به ثبت‌نام و خرید اشتراک دارد.

از جمله ویژگی‌هایی که این سایت را از سایت‌های مشابه خود متمایز می‌کند؛ می‌توان به گرافیک زیبا و امکان تایپ صوتی و رقابت آنلاین اشاره نمود.

همچنین طراحان این سایت به کاربران خود مژده تولید یک بازی رقابتی مهیج و سرگرم‌کننده برای ارتقای کیفیت و سرعت تایپ را داده‌اند.

معرفی_سایت_تایپو_سایت_آموزش_آنلاین_تایپ_ده_انگشتی_فارسی_و_انگلیسی_به_همراه_تمرین_توسط_ویراستار_ویراست‌من

تایپو

3. یوتایپ (utype.ir)

آموزش‌های ابتدایی هر دوره به صورت رایگان می‌باشد و برای بقیه دوره باید در سایت ثبت‌نام کرده و حق‌عضویت بپردازید.

ویژگی که این سایت را از سایت‌های مشابه خود متمایز می‌کند انتخاب متن برای تست سرعت تایپ است. به این صورت که قبل از ورود به تست سرعت شما انتخاب می‌کنید که متن تست سرعت تایپ ده‌انگشتی، برشی از کدام کتاب (پیش فرض) باشد.

معرفی_سایت_یوتایپ_سایت_آموزش_آنلاین_تایپ_ده_انگشتی_فارسی_و_انگلیسی_به_همراه_تمرین_توسط_ویراستار_ویراست‌من

یوتایپ

4. هم‌تایپ (hamtype.ir)

از نظر تم رنگی و لوگو به نظر می‌رسد که این دو سایت شبیه هم باشند با این تفاوت که دسترسی به تمام آموزش‌های این سایت در حال حاضر به صورت کاملاً رایگان می‌باشد و الزامی به ثبت‌نام وجود ندارد.

لازم به ذکر است سایت هم تایپ از میان سایت‌های معرفی شده تنها سایتی است که امکان تست سرعت را به صورت جداگانه ندارد.

معرفی_سایت_هم_تایپ_سایت_آموزش_آنلاین_تایپ_ده_انگشتی_فارسی_و_انگلیسی_به_همراه_تمرین_توسط_ویراستار_ویراست‌من

هم تایپ

5. وی‌تایپ (wetype.ir)

در این وب سایت آموزش چند درس ابتدایی تایپ ده‌انگشتی فارسی و انگلیسی به صورت رایگان است و برای بهره‌مندی از تمرینات تایپ و بقیه دروس باید اشتراک خریداری شود.

ویژگی که این سایت را متمایز می‌کند امکان شخصی سازی متن تمرین است که پس از ورود به حساب کاربری، خرید اشتراک و اتمام آموزش‌ها می‌توان از این امکان استفاده نمود.

معرفی_سایت_وی_تایپ_سایت_آموزش_آنلاین_تایپ_ده_انگشتی_فارسی_و_انگلیسی_به_همراه_تمرین_توسط_ویراستار_ویراست‌من

وی تایپ

جمع بندی

از میان سایت‌های ذکر شده، سایت هم‌تایپ و تایپکده آموزش‌های تایپ ده‌انگشتی فارسی و انگلیسی را به صورت رایگان ارائه می‌دهند. گرچه دوره تکمیلی سایت تایپکده نیاز به خرید اشتراک دارد.

می‌توان گفت تایپو یکی از کامل‌ترین سایت آموزش تایپ ده‌انگشتی است که از لحاظ گرافیک بالا و امکانات زیاد علی‌رغم نیاز به پرداخت وجه برای استفاده از امکانات سایت مخاطبان زیادی را به خود جذب نموده است.

سایت‌های هم‌تایپ، یوتایپ و وی‌تایپ از نظر بصری دارای گرافیک ساده‌ای هستند که از این میان سایت هم‌تایپ جایگاه بالاتری را از نظر سادگی به خود نسبت می‌دهد.

به غیر از سایت هم‌تایپ بقیه سایت‌های معرفی‌شده امکان تست سرعت تایپ ده‌انگشتی را برای کاربران خود فراهم نموده‌اند.

اگر مشکل به‌هم‌ریختگی فونت، کلمات و متن را در ورد (Word) دارید، حتماً مطلب “رفع مشکل به‎‌هم‌ریختگی و چسبیدگی متن در ورد (Word)” را مطالعه نمایید!